OTÁZKY A ODPOVEDE

Čo je najväčší dôvod na výmenu peňazí za investičné zlato ?

Peniaze - bankovky boli do roku 1971 kryté zlatom a tlačilo sa iba množstvo, ktoré zodpovedalo zlatým rezervám. V súčasnosti sú peniaze vlastne štátne dlhopisy a ako FED tak ECB (centrálne banky USA a EU ) ich tlačí podľa potreby a rozdáva bankám, čím klesá ich hodnota. To sa samozrejme tají a po väčšom poklese nasleduje MENOVÁ REFORMA, ktorá sa tají do poslednej hodiny a znamená pád napr. na DESATINU pôvodnej hodnoty...

Koľko percent hotovosti mám investovať do zlata ?

Najdôležitejšia zásada investovania je DIVERZIFIKÁCIA. To znamená nikdy nemať svoj majetok v jednej komodite iba peniaze, iba nehnuteľnosti, iba firma, preto je dobré a odporúčané mať v zlate 10 až 30 % majetku.

Čo je najdôležitejšie vedieť o sporení do zlata ?

To, že oproti stavebnému sporeniu alebo poisteniu nevidíte výsledok až na koniec, ale priebežne - to znamená že každý rok, polrok alebo štvrťrok si môžete prevziať tehličku zlata domov. Seriózny poradca to tak s Vami nastaví.

Čo ak kúpim napr. 300 g zlata a cena začne klesať ?

Je to možné aj keď dlhodobo cena zlata rastie už vyše 20 rokov. Preto je lepšie sa poradiť s odborníkom a svoj nákup rozdeliť na viac krát. Napr. nakupovať po 50 g každé 3 mesiace a podobne...

Čo je lepšie zliatky alebo zlaté mince ?

Zliatky sú lepšie likvidné ak budete potrebovať peniaze. Mince sú lepšie len ak sa trochu vyznáte, lebo k cene zlata môže rásť aj zberateľská hodnota.

Zlato alebo striebro?

Prírodné zdroje zlata i striebra sa pomaly ale iste vyčerpávajú, a tak budú do budúcnosti vzácnejšie a vzácnejšie. Investičné zlato a striebro nestráca svoju kúpnu silu, takže prakticky chráni a zaisťuje investované peniaze pred infláciou. Investičné striebro podlieha DPH, preto doň investujú aj právnické subjekty/platcovia DPH ako do stabilizácie voľných zdrojov. Účtovne je to jednoduchá operácia a poistíte si voľné zdroje v časoch turbulencií na finančných trhoch. 

Čo je to GOLD DELIVERY ?

Zlaté tehly zaručenej najvyššej kvality od rafinerií s touto kvalitou.

GOLD špecifikácia Delivery je súbor pravidiel vydaných v Londýne Association Bullion Market (LBMA) opisujúce fyzikálne vlastnosti zlatých a strieborných tyčí používaných  na veľkoobchodnom londýnskom trhu so zlatom . zdroj: wikipedia.com

ZOZNAM

Našiel som ponuku na Bankové zlato. Je kvalitnejšie, veď
predsa ide o banku ?

Nepravda. Banky nakupujú „bankové“ zlato z rovnakých mincovní ako ostatní väčší obchodníci. Kvalita zlatých tehličiek alebo mincí je rovnaká. Skôr je rozdiel v poplatkoch, ktoré sú niekoľkonásobné. Okrem toho spoločnosti zaručujú spätný odkup za trhovú hodnotu, pričom z banky ak raz vyberiete zlato, už ho neodkúpi späť.

Mince alebo odliatky ?

Investičné mince sú sériovo razené veľmi efektívne a sú nami ponúkané za veľmi konkurencieschopné ceny, v porovnaní s porovnateľnými hmotnosťami odliatkov.
Investičné mince sú celosvetovo uznávané a je možný bezproblémový následný odpredaj aj jedinej mince. Väčšina zákazníkov volí obe možnosti a nakupuje ako odliatky, tak mince.

Pre menších a stredných investorov, ktorí počítajú s tým, že budú v budúcnosti svoje cenné kovy odpredané po častiach, sú výhodnejšie menšie hmotnosti. Stredné a veľké odliatky sú veľmi dobrou formou uchovania finančných rezerv pre firmy a živnostníkov, a možno ich pohodlne ukladať do bezpečnostných schránok.

Prečo potrebujem okrem priameho nákupu aj zmluvu o sporení do zlata ?

Zmluva o sporení Vám zabezpečí lepšiu cenu ako by ste kupoval 1 či 2 gramy každý mesiac. Ak máte dostatočnú hotovosť na mesačný pravidelný nákup 10 g a viac takúto zmluvu nemusíte mať. Vyplňte kontaktný formulár alebo pošlite SMS na 0907 535 928 a dohodneme ďalší postup.

Ak si urobím zmluvu o sporení do zlata, kedy si zlato môžem prevziať domov ?

Po nasporení sumy za ktorú sa nakupi dohodnutá gramáž napr. 10 g tehlička, môžete požiadať o prevzatie. Závisí to len od Vás či to bude o mesiac alebo o rok.

Aká je bezpečnosť tu ponúkaného postupu ?

Zmluvu a nákup zlata realizujete so spoločnosťou, ktorá je legálna a kontrolovaná. Nie sú to s.r.o. ale akciové spoločnosti a zlato je najvyššej kvality s certifikátom a príslušným označením. Pri väčšom nákupe nad 10 g sa dá zlato prevziať aj v sídle či pobočke spoločnosti v mestách Ba a Ke. Peniaze platíte bankovým prevodom priamo na účet spoločnosti.

Čo sa stane, ak si začnem sporiť cez takúto zmluvu do zlata a z rôznych dôvodov nebudem mať na mesačné platby ?

Nedeje sa nič, zmluva o sporení nie je časovo ohraničená, to znamená že Vašu cieľovú sumu možete sporiť 3 roky aj 30 rokov.

Čo ak si kúpim a prevezmem zlato a o mesiac alebo rok budem potrebovať hotovosť ?

Seriózna spoločnosť od ktorej ste zlato kúpil zaručuje aj jeho odkup. Či dostanete menej alebo viac ako ste zaplatil závisí od vývoja ceny zlata na burze. Zlato kvality GOLD DELIVERY samozrejme odkupujú všetky založne, zlatníctva a aj iní predajcovia. Je likvidné po celom svete.

        

                      Kontaktujte ma pre viac informácií SMS na 0907 535 928 od 8.00 do 20.00

Kontaktujte nás

VAŠE OTÁZKY

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok