ANALÝZA CENY ZLATA

Gratulujem že sa zamyšľate kupiť zlato. Samozrejme, mate asi 3 otázky :

Kde kupovať   ?

Ako kupovať   ?

Kedy kupovať ?

Pri prvej otázke je to pomerne jednoduche. V akciovej spoločnosti, ktorá funguje a ma kanceláriu min. 1 rok na tom istom mieste. Mate na výber v Česku a Slovensku cca 15 spoločnosti. Ak uprednostňujete iné zahraničné aj vtedy mate na výber ak mi napišete SMS alebo napišete na kontakty úvedené dole na stránke.
Druhá otázka je tiež pomerne jednoduchá. Kupovať čo najskôr, ale nie celý objem naraz a kupovať min. 5g zliatky. Malé 1g a 2g sú najdrahšie...
Tretia otázka je vo všeobecnosti tiež jednoduchá, kupovať po korekcií poklese je lepšie...
Za posledné obdobie 5 rokov bola cena v decembri 2013 cca 880 Eur a odvtedy STUPÁ.
Za posledné 2 roky bolo dno ceny a najvyhodnejší nákup v januári 2016 a to cca 1050 Eur. Ten už nestihnete ale stale je cena dosť nizko na výhodný nákup. Konkrétne pred 3 rokmi okolo 1200 Eur.A dnes už okolo 1900 Eur za uncu (31,1 g )  Dlhodobý vyhľad odborníkov je cena cca 5 000 Eur a viac. ( bez záruky )
 

ANALÝZA CENY ZLATA

15.11.2016 08:56
Ing. Jozef Jankaj. Vítazstvo Donalda Trumpa zdraželo zlato cez noc o päť percent, potom cena za pár dni cena klesla. To poukazuje ako rýchlo môže zlato vyskočiť s cenou hore, hlavne pri dôležitých údalostiach. Víťazstvo Donalda Trumpa v amerických prezidentských voľbách okamžite zvýšilo cenu zlata...

Najnovší predpoklad vývoja ceny zlata predpovedá dlhodobý rast s cieľom od 4 000 do 8 000 Eur v roku 2020.

Súčasný  býčí(rastuci )  trh trvá cca len 8 mesiacov, a aj keď to nebola jemná jazda, to je veľmi očakávaný vývoj s ohľadom na volatilitu predchádzajúcich býčích trhov. Ako už bolo povedané, je to len začiatok. Použitie športové analógiu, podľa našich odhadov nie sme ani v polovici ak odhadujeme pomocou priemernej dĺžky predchádzajúcich troch býčích trhov.

Historicky, čím dlhší bol predchádzajúcí medvedi trh, tým dlhší je býčí trh, ktorý nasledoval. Keď sa medvedí trh skončil v decembri 2015,( Pozor počítané v USD) to značilo koniec najdlhšieho medvedieho trhu zlata v storočí. Predpokladáme, súčasný trh bude zodpovedať 2001-2008 býka a ešte niečo navyše, a zlato bude mať vrchol nad  $ 4 000 za uncu . 

ZDROJ  je jedná z najčítanejších ekonomických svetových stránok 

AKTUÁLNY BURZOVÝ GRAF. Prepnite si meny a tiež nastavte obdobie.

Na dolnom okne s grafmi zlata vidime technickú analyzu ceny zlata metodou klzavých priemerov. 

Tato metoda je pomerne jednoduchá ak cena pretne smerom nahor alebo nadol dlhodobý klzavý priemer a udrží sa tam niekoľko dní resp. týždňov tak je predpoklad, že to bude dlhodobejší trend.

Na grafe je zelený klzavý priemer 200, ktorý úkazuje dlhodobý trend.

ANALYZA :   Zlato 3.9.2016

  • lokální maximum: 1 376
  • lokální minimum: 1 311
  • 20denní klouzavý průměr: 1 327
  • 50denní klouzavý průměr: 1 323
  • 200denní klouzavý průměr: 1 256

Cena zlata v posledních dnech pokračovala v sestupném trendu navzdory silně přeprodanému trhu. MACD je pod spouštěcí linií a stále klesá. ROC má klesající trend. RSI je u hranice 39 bodů. Cena zlata se pohybuje na dolní hranici Bollingerova pásma. Technické indikátory ukazují na přeprodaný trh, omezený prostor pro další pokles ceny zlata a možnost obratu v následujících dnech.

ZDROJ : https://www.investicniweb.cz/2016/9/3/eurusd-ropa-zlato-co-naznacuje-technicka-analyza/

ĎALŠIE ANALYZY V ANGLIČTINE TU